+48 735 585 409 kontakt@martindoe.pl

Pamiętaj o kluczu zapasowym!

      Jeżeli dysponujesz jednym, jedynym kluczem do auta lub domu, pomyśl wcześniej o dorobieniu nowego klucza. Koszty dorobienia zwykłego kluczyka są stosunkowo niskie, natomiast wymiana zamków, drzwi czy stacyjki, to już koszt o wiele większy, z którym często muszą liczyć osoby, które zgubiły lub zatrzasnęły kluczyk w środku domu czy auta. Dorobienie zwykłego kluczyka jest proste i tanie w wykonaniu, o czym przekonasz się w naszym zakładzie. Każdy ślusarz z doświadczeniem bez problemu da sobie z tym radę. Wystarczy odrobina wiedzy na temat obróbki metalu.
Bardziej problematyczne są kluczyki z immobilizerem. Obecnie większość samochodowych kluczyków jest zabezpieczonych immobilizerem, który niestety bywa awaryjny, dlatego warto wcześniej zadbać o kopię. Koszt skopiowania klucza z immobilizerem jest o wiele droższy, ponieważ wiąże się z chipem oraz zapisanymi na nim danymi, które należy odczytać, ściągnąć i skopiować na skopiowany klucz. Mimo to ponownie dorobienie klucza generuje o wiele niższy koszt niż w przypadku zgubienia jedynego klucza.

     W przypadku, gdy już zgubisz klucz, pozostaje zgłosić się do dobrego ślusarza, jest to rozwiązanie z pewnością szybsze i tańsze niż korzystanie z autoryzowanego serwisu. Ślusarz, aby zrobić klucz, odpowiedni do Twojego zamka będzie zmuszony przyjechać we wskazane miejsce lub Ty będziesz musiał dostarczyć auto do ślusarza. Tu zaczynają się pierwsze dodatkowe koszty. Zrobienie klucza na bazie zamka jest również o wiele trudniejsze i bardziej pracochłonne. Droższe jest również stworzenie klucza do zamka z immobilizerem. Właściwie, lepiej nie zwlekać, tylko od razu dorobić klucz zapasowy.

agencja detektywistyczna poznań
fotograf ślub Łódź